Porovnejte ESET s konkurencí

Pro uživatele je z pohledu počítačové ochrany nejdůležitější kvalitní detekce, ale i rychlost skenování souborů a zatížení počítačového systému. Srovnávací testy jsou spíše jen vodítkem a neslouží jako jediný argument pro výběr antivirového řešení. Ze zkušeností je zřejmé, že může často rozhodovat cena, uživatelsky přívětivé grafické prostředí, náročnost ovládání na uživatelské schopnosti, kvalita a množství informačních dokumentů, pravidelnost aktualizace virových databází či dostupnost technické podpory ve srozumitelném jazyce.Přehledná a podrobná tabulka s nejaktuálnějšími a objektivními daty může sloužit jako jeden z argumentů, proč by měl dát zákazník přednost produktům ESET.

Virus Bulletin uděluje ocenění antivirovým produktům už od roku 1998. Ocenění získá pouze ten produkt, který detekuje 100 % všech infiltrací „in the wild” (reálně se šířících) v kategoriích „on-access” (rezidentní štít) a on-demand (test vyvolaný uživatelem). Testovaný antivir nesmí zároveň způsobit žádný falešný poplach označením bezpečného souboru za infiltraci.

AV-Test.org je společným výzkumným projektem Univerzity v Magdeburgu a AV-Test GmbH. V současnosti na tomto projektu pracují dva profesoři a přibližně dvě desítky studentů. AV-Test GmbH je bezpečnostní konzultační firma, která se specializuje na počítačové hrozby.

AV-Comparatives je nezávislá testovací organizace se sídlem v Rakousku. Testy jsou naplánovány tak, aby analyzovaly schopnosti proaktivní detekce a hodnotily, který antivirový produkt má nejlepší schopnosti detekovat nové formy počítačových infiltrací.


97% úspěšnost v testech Virus Bulletin VB100

Většina antivirů dosahuje úspěšnosti 50 – 70 %. Virus Bulletin se věnuje srovnání antivirů a bezpečnostních programů od roku 1998. ESET získal celkem 60. ocenění VB100.

Srovnaní ESET s konkurenci - Virus Bulletin

Nejvíce ocenění Advanced+

ESET získal od roku 2004 nejvíce ocenění Advanced+ v testech nezávislé rakouské testovací organizace AV-Comparatives.

Nejvíce ocenění Advanced+

Nízké systémové nároky a&vysoká rychlost

ESET v nezávislých testech AV Comparatives prokázal nízké nároky na systém.

Nízké systémové nároky a vysoká rychlost