ruckus-intro

Ruckus Wireless – Podnikové bezdrátové sítě nové generace

Ruckus Wireless

Hledáte správnou WiFi síťovou platformu pro Vaši společnost, řešíte radiové vlastnosti, adaptibilitu na prostředí?

Fundamentální rozdíly naleznete právě u Ruckusu. Ale zamilujete si toho ještě mnohem víc, například férové podmínky pro různá zařízení (OS), bezpečnost a správu sítě. Přečtěte si srovnání od TOMs hardware, WLAN PROS či Syracuse University nebo Ruckus prostě vyzkoušejte!

Co je za technologií Ruckus?

Ruckus Wireless přináší nepřekonané rádiové vlastnosti i v náročných prostředích díky unikátní technologii adaptivní antény. Oproti ostatním výrobcům, kteří pouze implementují referenční design bez diferenciace a soustředí se na méně podstatné vlastnosti bezdrátového systému, systém ZoneFlex™ přináší zákazníkům neuvěřitelné rozdíly ve výkonu.

Proč zrovna toto je důležité?

Ruckus Tomahawk anténa

Počet instalací podnikových bezdrátových sítí roste díky masovému rozšíření koncových zařízení s WiFi rozhraním. Potřebu bezdrátového připojení si dnes uvědomují již všechny společnosti, velké i malé, celé odvětví prožívají poslední dobou bouřlivý rozvoj.

Vlastní rádiová technologie vychází stále z rodiny standardů IEEE 802.11. Zásadní novinkou poslední doby je norma 802.11n, která navyšuje přenosovou rychlost až na teoretických 600 Mbit/s s možností funkce na frekvenci 2,4 GHz nebo 5 GHz.

Bezdrátovou síť Ruckus ZoneFlex™ charakterizují zejména tři hlavní parametry:

  • Jednoduchost
  • Výkon
  • Nízké náklady

Reference

Ruckus Wireless za dobu svého působení vyrobil více než 3 miliony produktů pro více než 16 tisíc zákazníků na celém světě. Jejich produkty najdete ve všech odvětvích – ve školství, zdravotnictví, cestovním ruchu, průmyslu, maloobchodu, u mnoha světoznámých firem i telekomunikačních operátorů.

Ruckus Beamflex anténa

Díky ověřené funkčnosti těchto technologií bylo dalším logickým krokem rozšířit sortiment o systém bezdrátové sítě určený pro Enterprise nasazení. Systém, který umožňuje centrální správu, bezvýpadkový roaming mobilních uživatelů a dostatečný výkon pro přenos hlasových a multimediálních služeb. I zde ale Ruckus zvolil inovativní přístup, jaký nenabízí žádný jiný zavedený výrobce. Naprostá většina instalací podnikových bezdrátových sítí totiž využívá pouze několik přístupových bodů, maximálně několik desítek. Bezdrátová Enterprise řešení jsou ale navrhována tak, aby podporovaly i ty největší instalace, se stovkami přístupových bodů a desítkami tisíc uživatelů. Takový systém je samozřejmě možné použít i pro malou instalaci, ale v tom případě je pro zákazníka zbytečně složitý (zpravidla vyžaduje vyškoleného pracovníka technického oddělení na „plný úvazek“) a uživatel musí v ceně řešení zaplatit i řadu služeb a technologií, které nikdy nevyužije.

Ruckus ZF7962

Systém bezdrátové sítě ZoneFlex™ je oproti tomu optimalizován pro malé a střední instalace s několika desítkami přístupových bodů a je vhodný pro nasazení i ve společnostech, které mají minimální nebo žádné technické oddělení. Jinak řečeno, systém Ruckus ZoneFlex™ je optimálním řešením pro 95 % společností na českém trhu!

O výrobci

Společnost Ruckus Wireless byla založena v USA v roce 2004 za kapitálové podpory společností Motorola Ventures, T-Online Venture Fund a Sequoia Capital. Společnost se od začátku zaměřila na vývoj bezdrátových technologií, které by umožnily bezdrátově přenášet i data citlivá na zpoždění a kolísání.

Prvním, a hned velmi úspěšným, produktem této značky byla bezdrátová sada MediaFlex™, určená pro bezdrátový přenos videosignálu (IPTV) v rámci domácnosti či malé kanceláře (v rámci služby O2 TV v České republice dodává Telefónica). Proto, aby bylo možné využít WiFi technologii pro kvalitní přenos HD videa, bylo nutné vyvinout několik unikátních technologií, jako jsou BeamFlex™ či SmartCast™. Zejména systém aktivních antén navyšuje pokrytou plochu až na dvojnásobek oproti přístupovým bodům s všesměrovými anténami.